Maria Sadowska
___ 

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii).
Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”(Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. z Michelem Legrandem, Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak.

Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu – płyta „Dzień Kobiet” zebrała pochlebne recenzje i pokazała, jak bardzo Maria jest zaangażowana w sprawy kobiet. Cały projekt został doceniony m.in. prestiżową nagrodą „Okulary Równości”.
W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.
Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję długo wyczekiwaną, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach”. Tym razem Maria pojawiła się z albumem, który z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów w obrębie gatunków, wokół których od lat oscyluje, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty, a Maria zagrała dwusezonową wielokrotnie wyprzedaną trasę koncertową.   27 stycznia 2017 roku premierę miał jej film „Sztuka Kochania”, który opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji i uplasował się na 5 miejscu w rocznym zestawieniu polskiego Box Office 2017 (3 najczęściej oglądany film polski).
Obecnie Maria przygotowuje się do wydania premierowego materiału, którego zapowiedź usłyszymy już niebawem.

Zobacz również
facebook https://www.facebook.com/sadowskamaria/
instagram https://www.instagram.com/mariasadowska/
oficjalna strona www http://mariasadowska.com/

https://www.youtube.com/watch?v=2CrB-d23QE8